WebFTP - upload

Upload slouží k přenosu souborů z Vašeho počítače na FTP server. Soubory můžete přenášet jednotlivě nebo využít některý z následujících způsobů pro hromadný přenos souborů.

Upload archivu s následným rozbalením

Rozsáhlejší data strukturované v adresářích nahrajete na FTP nejjednodušeji právě tímto způsobem. Uploadujete pouze archiv (ve formátu zip, tar, tgz nebo gz) a o rozbalení dat v FTP prostoru se již postará WebFTP.

Tento způsob se vyloženě nabízí pro OpenSource projekty, kde od vývojářů získáváte velmi rozsáhlý kód právě prostřednictvím zip nebo jiného souboru. Stačí si jej stáhnout do Vašeho počítače, zvolit Upload a v pravé části soubor vybrat. Po kliknutí na tlačítko Odeslat buďte trpěliví (zejména u větších souborů), server nejprve přenese archiv na server ONEbit.cz, rozbalí a jeho obsah přenese do Vašeho FTP prostoru. Průběh operací WebFTP zobrazuje v horní části stránky.

Po dokončení uploadu:

Upload několika souborů

K jednorázovému uploadu více souborů slouží tlačítka Nahrát (Java) a Nahrát (Flash), přičemž název označuje applet, který bude použit. Pro správnou funkci je zapotřebí, aby prohlížeč metodu podporoval (tedy Java nebo Flash). Touto metodou lze uploadovat pouze jednotlivé soubory, nikoliv celé adresáře. Uvedené metody mohou být zastaralé, upload skrze Flash nebude po ukončení podpory možný.