Návod na nastavení Mozilla Thunderbird

Thunderbird je jeden z nejpopulárnějších poštovních klientů, dostupný pro všechny běžné operační systémy. Pochází z dílny tvůrců neméně známého internetového prohlížeče Firefox.

Automatická konfigurace

Jestliže je Váš účet umístěn na našich mailserverech a doména má kompletní nastavení DNS záznamů, můžete u tohoto e-mailového klienta využít automatickou konfiguraci účtu. Stačí zadat e-mailovou adresu, login (shodné jako e-mailová adresa) a heslo ke schránce. Dále zvolíte zdali si přejete používat IMAP nebo POP3 a e-mailový klient nakonfiguruje vše sám. Pokud se vám automatická konfigurace nespustí, můžete nás kontaktovat nebo postupovat podle návodu níže.

Nastavení účtu

POZOR: V návodech je použit vzorový název domény example.com. Při nastavování klienta zadávejte vždy konkrétní název Vaší domény!

V menu vyberte Nástroje - Nastavení účtu.

Vlevo klikněte na tlačítko Přidat účet a pokračujte volbou E-mailový účet.

Vyplňte Vaše jméno a e-mailovou adresu.

Zvolte si požadovaný typ serveru POP nebo IMAP a vyplňte dle příkladu.

Uživatelské jméno pro příchozí i odchozí poštu odpovídá přesně Vaší e-mailové adrese.

Na další stránce již pouze uveďte libovolný název (pro lepší orientaci doporučujeme ponechat e-mailovou adresu) a průvodce dokončete. Pokud jste si zvolili účet IMAP, nezapomeňte nastavit také složky (viz. níže).

Základní nastavení komunikace s poštovním server je tímto dokončeno.

Nastavení zabezpečení

Pokud požadujete, aby data přenášená mezi Thunderbird a poštovním serverem byla šifrována, vyberte v nastavení účtu položku Nastavení serveru a zvolte SSL.

Dále přejděte vlevo na položku Server odchozí pošty (SMTP) a pro Váš SMTP účet dejte Upravit. Na následující stránce zvolte SSL.

Nastavení složek IMAP

U IMAP protokolu je před používáním nezbytné definovat cesty, kde má Thunderbird uchovávat odeslané zprávy a koncepty. V nastavení účtů vyberte Kopie a složky. Chcete-li uchovávat odeslané zprávy a koncepty v počítači, vyberte všude Místní složky.

Pokud potřebujete tyto zprávy uchovávat na poštovním serveru, vytvořte (pokud již nemáte) potřebné složky a v částech Další tyto složky vyberte.

Novou složku na IMAP serveru vytvoříte velice jednoduše:

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.