Certifikát SSL

Provozujete-li webové stránky, kde je kladen důraz na zabezpečenou komunikaci mezi klientem a serverem prostřednictvím protokolu HTTPS, je vhodné uvažovat o pořízení ověřeného certifikátu SSL nebo zřídit FreeSSL certifikát z naší nabídky certifikátů. Mezi takové stránky lze zařadit např. e-shop s on-line platební bránou atp.

Vhodnou alternativou vlastního SSL certifikátu je nabízeny FreeSSL od certifikační autority Leťs Encrypt, který je nabízen zdarma pro domény nasměrovány na naše servery s využitím našich jmenných serverů. Více informací ohledně objednávky je možné se dozvědět pod odkazem jak objednat SSL certifikát.

Pro náročnější projekty je možné objednat jiný typ SSL certifikátu, aktuálně nabízíme SSL od uznávané certifikační autority GlobalSign.

Všichni ostatní klienti ONEbit.cz mají k dispozici certifikát SSL pro provoz stránek pod zabezpečeným protokolem HTTPS, který je vystaven vlastní certifikační autoritou (CA) pro obecnou doménu *.onebit.cz. Jedná se o platný certifikát bezpečně šifrující přenos dat mezi klientem a serverem. Většina webových prohlížečů však upozorňuje (více či méně vhodným způsobem) návštěvníky stránek, kteří přistupují pod protokolem HTTPS, na možnou nedůvěryhodnost certifikátu. Toto upozornění zobrazí v případě, kdy není certifikát vystaven prohlížečem uznávanou CA nebo pokud není platný pro FQDN (tzn. celé doménové jméno).

 

Další podstránky v tomto článku