Proč nezaokrouhlujeme bezhotovostní platby

Při příležitosti zapracování drobných změn v účtování, které přinesla novela zákona o DPH (235/2004 Sb.), jsme od 1. 10. 2019 ustoupili od zaokrouhlování výsledných částek s DPH na všech dokladech s bezhotovostním způsobem úhrady. Nově tak zaplatíte přesně takovou částku, kterou uvidíte v našem ceníku služeb i v případě, že celková částka s DPH nevyjde na celé koruny.

Co nás k tomu vedlo

Kromě férovějšího způsobu účtování našim zákazníkům - jistě jste slyšeli, že "halíře dělají talíře” :-) - je důvodem také to, že se k této variantě přiklánějí i české úřady. Proti zaokrouhlování bezhotovostních plateb na celé koruny se postupně vyjádřila jak Česká Obchodní Inspekce (ČOI), tak i Ministerstvo financí.

Plaťte jednoduše on-line!

Nezdržujte se vyplňováním údajů k platbě - využijte naši on-line platební bránu. Podporujeme celou řadu bezpečných on-line plateb, které celou transakci zjednoduší na pár kliknutí. Kromě plateb kartou umožňuje platební brána také pohodlné bankovní převody pro většinu českých bank, PayPal, Google Pay a další.

Platba převodem

Platíte-li raději klasickým bankovním převodem, uveďte částku k úhradě i s haléři. Banky s tím počítají. Jako oddělovač můžete použít desetinnou čárku a většina bank by dokonce měla podporovat i desetinnou tečku.

Platba složenkou

Česká pošta bohužel haléřovou částku poslat neumí, přestože je na poštovní poukázce kolonka s haléři. Pokud jste tedy zvyklí platit služby poštovní poukázkou, můžete celkovou částku s DPH zaokrouhlit na celé koruny.

Účtování v ekvivalentech haléřů je dnes v okolních státech zcela běžné a předpokládáme, že se stane běžnou součástí bezhotovostních transakcí také u nás.

 

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.