Prestashop

Úvod

PrestaShop je software pro provoz internetového obchodu dostupný zdarma ke komerčnímu použití. Řadí se k nejmodernějším eshopům pro online obchodování pod licencí opensource.

Instalace

Pokud není možné dokončit instalaci nejnovější verze e-shopu s výchozími limity webhostingového tarifu, prosím kontaktujte zákaznickou podporu. Pro potřeby instalace by byly limity dočasně navýšeny. Nejnovější verze vyžaduje pro instalaci aktivované načítání externích zdrojů.

PrestaShop stáhněte na webu tvůrců. Obsah nakopírujte pomocí FTP do Vašeho adresáře na serveru. Doporučujeme využít náš WebFTP, který se postará o upload i rozbalení stáhnutého balíku přímo na FTP.

Důležité: používejte vždy nejnovější verzi 1.7.x, případně 1.6.x. Starší verze mohou mohou mít problémy s nejnovějšími verzemi PHP. Pokud používáte starší PHP, změňte verzi na novější.

Aktuálního sestavení (1.7.x) zatím není plně kompatibilní s nejnovějším PHP a vyžaduje verzi PHP 7.3. Ujistěte se prosím v administraci, že máte nastavenou verzi 7.3.

Instalaci spustíte otevřením URL adresáře, do kterého jste PrestaShop umístili, ve Vašem internetovém prohlížeči. Samotná instalace je poměrně jednoduchou a rychlou záležitostí, jednotlivé kroky si však popíšeme. V prvním kroku zvolíte jazyk instalátoru, následně je třeba potvrdit licenční podmínky. Následuje rychlá kontrola prostředí PHP (pokud budete pro provoz potřebovat povolit načítání z externích zdrojů "Allowed to open external URLs", požádejte tech. podporu o aktivaci). Toto nastavení však není nezbytné, v instalaci můžete pokračovat i bez něj.

V dalším kroku budete požádáni o vyplnění konfiguračních údajů, zejména k MySQL. Inspiraci můžete nalézt v tomto předvyplněném vzoru:

Poznámka: example.com je uváděn jako vzorový údaj. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

Novou databázi vytvoříte v administraci, ostatní údaje naleznete v e-mailu, který jste obdrželi při zřízení Vašeho webhostingového účtu u ONEbit.cz.

V následujícím kroku již pouze provedete základní nastavení eshopu - název/logo obchodu a informace o uživatelském účtu správce. Poslední krok instalátoru by měl oznámit úspěšnou instalaci a také upozornění, že je nutné odstranit instalační složky. Je tedy třeba provést následující kroky:

Nastavení

Friendly URL

Lze povolit pomocí administrace eshopu na záložce "Preferences > SEO & URLs" zatrhnutím volby "Friendly URL" Od verze 1.7 jsou "Friendly URL" aktivní ve výchozím nastavení.

Přejete-li si využívat pěkných adres, ujistěte se prosím, že pro účet máte aktivovány přepisovací pravidla. Aktivaci jednoduše provedete v administraci v sekci Služby → PHP → Aktivace .htaccess (mod_rewrite)

Cache prohlížeče a komprese

Vodítko pro nastavení cache prohlížeče a kompresi naleznete taktéž na obrázku níže.

Mnoho úspěchů s PrestaShop Vám přeje tým ONEbit.cz.

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.