Prestashop - instalace na kliknutí

Systém Prestashop je komplexní redakční systém pro správu e-shopu.

Po instalaci Prestashopu na jedno kliknutí máte připravenu základní podobu stránky v angličtině. Chcete-li web a administraci provozovat v českém jazyce, stačí českou lokalizaci nastavit. V tomto návodu si projdeme jednotlivé kroky.

V případě, že čeština u aktuální verze zatím není k dispozici, nebude možné ji změnit a je potřeba vyčkat na její vydání.

Ve všech dalších krocích budeme přihlášeni v administraci e-shopu. Doporučujeme aktivovat mód údržby v sekci Preferences → Maintenance.

Instalace českého jazyka

V hlavním menu vyhledejte položku Localization → Localization. Pro tento krok je důležité mít povoleno načítání obsahu z externích zdrojů (allow_url_fopen). Pokud toto nemáte povoleno, obraťte se prosím na naši zákaznickou podporu.

Pokud nechcete aktivovat direktivu allow_url_fopen je možné zvolit No a použije se balíček stažený během instalace, který však nemusí být zcela aktuální.

Změna překladu prostředí

Češtinu máme nainstalovanou a všichni noví uživatelé budou mít tento jazyk nastavený jako výchozí. Pokud chceme mít i prostředí administrace v češtině, musíme změnit výchozí jazyk profilu.

Tuto změnu provedeme v nastavení profilu v horní liště System Administrator → My Preferences. Zvolením češtiny a uložením se administrace přepne do zvoleného jazyka.

Další kroky

Podle uvážení je možné velice obdobně instalovat další jazyky a balíčky, povolené měny, upravovat sazby DPH a související kroky. Dostupné volby jsou v menu Lokalizace. Při provádění změn doporučujeme aktivovat mód údržby a zálohovat databázi pomocí phpMyAdmin nebo v sekci Nástroje → Záloha DB.

Bezpečnostní tipy

Bezpečnost OpenSource aplikací neberte na lehkou váhu. Důležitá je pravidelná aktualizace a pečlivý výběr doplňků. Více o bezpečnosti si můžete přečíst v této sekci naší nápovědy. Užitečnou pomocí vám může být i náš nástroj AntiMalware, který dokáže odhalit slabinu Prestashopu nebo nalézt již existující škodlivý kód.

Začínáte s Prestashopem?

Pak vám doporučujeme oficiální stránky české komunity www.prestacesky.cz, kde najdete zajímavé odkazy, například i manuály pro základní i pokročilou práci s portálem e-shopu Prestashop.

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.