phpBB

Úvod

phpBB je kvalitní OpenSource řešení pro Vaše diskusní fórum. Tento projekt je založen na výkonném skriptovacím jazyce PHP, na stabilním Apache serveru a na rychlém databázovém MySQL serveru. Uživatele zaujme svým jednoduchým ovládáním, výkonností a přizpůsobitelností.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3.0 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme přesun - stačí nás kontaktovat

Prvním krokem je samozřejmě stažení phpBB, což můžete například na oficiálním webu projektu (http://www.phpbb.com/), či přímo s českou lokalizací (http://www.phpbb.cz/). Po rozbalení nakopírujete soubory do Vašeho adresáře na serveru. Můžete použít i WebFTP (http://webftp.onebit.cz), jehož prostřednictvím lze projekt umístit na server včetně rozbalení.

Instalaci spustíte otevřením URL vas_adresar.example.com v internetovém prohlížeči. Samotná instalace není nijak obtížnou záležitostí. V první fázi instalátor prověří, zdali je možné phpBB na serveru nainstalovat.

O povolení nepovinného nastavení allow_url_fopen můžete požádat technickou podporu ONEbit.cz.

U dalšího kroku se Vás dialogové okno zeptá na informace související s MySQL databází a na administrační údaje. Login a heslo k MySQL databázi jste obdrželi e-mailem při založení Vašeho webhostingového účtu. Vodítkem pro správné vyplnění Vám může být tento obrázek:

Poznámka: Údaje jsou vzorové. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

V následující části si zvolíte login a heslo k administračnímu rozhraní phpBB. Tyto údaje doporučujeme pečlivě uschovat.

Následující krok se týká pokročilého nastavení, zde můžete alternativně zadat spojení k SMTP nebo změnit určitá další nastavení. Můžete pokračovat beze změn k dalšímu kroku, při kterém se vytvoří tabulky v databázi.

Posledním krokem pouze potvrdíte dokončení instalace a můžete se přihlásit do administrace projektu. Zde Vám je doporučeno smazat adresář install, což zcela určitě učiňte.

Mnoho úspěchů s diskusním fórem phpBB Vám přeje tým ONEbit.cz

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.