PHP7 je k dispozici

Na hostingu ONEbit je PHP7 k dispozici. Pokud máte aktivní starší verzi PHP, stačí požádat tech. podporu o změnu na PHP7. Není nutné se obávat - pokud by náhodou Váš web nebyl kompatibilní, na požádání obratem vrátíme původní verzi.

Nové PHP7 je výrazně rychlejší

Jednou z nejvýznamnějších novinek PHP 7 je velké přepracování struktur do phpng. Díky tomu je PHP dramaticky rychlejší oproti všem předchozím verzím, a také méně náročné na spotřebu paměti. V benchmarkcích dokonce získal ještě výraznější náskok oproti jazykům Ruby, Python a Perl.

Některé testované OpenSource aplikace dosáhly až dvojnásobného zrychlení předchozí verzi PHP 5.6.

Například načtení úvodní stránky WordPressu (v4.1) je téměř o 100% rychlejší a spotřebuje o 30% méně paměti.

Další významné novinky

Došlo také k tradičnímu odebírání zastaralých (deprecated) věcí. Především zmiňme funkce mysql_* (používat by se mělo mysqli nebo PDO) a zastaralý ereg. Úplný seznam odebraných funkčností zde.

Podrobnější informace o novinkách PHP7 vč. ukázek kódů doporučujeme tento článek (česky).

Kam zmizelo PHP6? Na verzi 6 se pracovalo dlouhá léta. Několik jeho novinek bylo již dříve portováno do předchozích verzí, počínaje PHP 5.3 (vč. upozorňování na zastaralé vlastnosti). Za tuto dobu již vyšla řada publikací o PHP6, které již nemusí odpovídat aktuálnímu vývoji. Nejen z tohoto důvodu se rozhodlo předejít zmatkům a tento dlouho připravovaný release uvolnit jako PHP7.

 

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.