PHP frameworky

Služby ONEbit jsou uzpůsobeny na provoz cele řady PHP frameworků jak například Nette, CakePHP, Symfony, Codeigniter, Laravel, Zend Framework, Kohona, a podobně.

Řada PHP frameworků vyžaduje při vývoji CLI které není na serverech ONEbit dostupné, tyto nástroje slouží převážně k vývoji, nejsou tedy bezpodmínečně nutné k provozu produkčních stránek. Hotové produkční stránky lze na servery ONEbit nahrát pomocí FTP protokolu a následně je provozovat. V případě oblíbeného verzovacího nástroje Git je možné používat Git FTP klienta, který se o aktuálnost souborů stará sám.

Máme zkušenosti s instalací a provozem konkrétních frameworků. Nemůžeme garantovat bezproblémovost jakékoliv verze, každopádně pokud narazíte na problém při zprovoznění systémů, je vhodné se obrátit na zákaznickou podporu.

Při instalaci frameworků doporučujeme zapínat vnitřní debug nástroje samotného frameworku ale i nativní error reporting php viz nastavení error reportingu. Chybová hlášení většinou napoví, kde by mohla být chyba při instalaci stránek.

Pokud dostáváte při instalaci chybu 500 a žádný z nástrojů nevypisuje bližší informace, pravděpodobně chyba vzniká přímo na Apache a to chybou/nesprávnou syntaxí souborů .htaccess.

Tak jako i u ostatních opensource projektů je třeba dbát na pravidelnou aktualizaci nebo alespoň nasazování aktuální security patchu vydaných komunitou vývojářů. Platí zde tedy stejná pravidla jako u všech ostatní volně dostupných systémů, že včasnou instalací aktualizací zamezíte zneužití systému.

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.