Oxwall

Úvod

Projekt Oxwall je velmi intuitivní a snadno použitelná platforma pro provozování vlastní sociální sítě. Systém nabízí široké spektrum nástrojů pro řízení rozsáhlých sociálních komunit. Stránky je možné provozovat na serverech s podporou PHP a MySQL. Většinu dodatečné funkcionality pak lze rozšířit pomocí zásuvných modulů tzv. Oxwall pluginů. Autoři kladou velký důraz na kompatibilitu mezi jednotlivými verzemi, aktualizace je tedy velmi snadná.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3.0 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme přesun - stačí nás kontaktovat

Projekt Oxwall stáhnete na stránkách vývojářů. Po rozbalení archivu nakopírujte obsah do zvoleného adresáře na serveru. Doporučujeme využít náš WebFTP na adrese http://webftp.onebit.cz, který se postará o upload i rozbalení stáhnutého balíku přímo na FTP.

Důležité: stahujte vždy nejnovější a stabilní verzi projektu

Instalaci spustíte vložením konkrétní URL do internetového prohlížeče. Samotná instalace projektu Vás provede konfigurací spojení s databází budoucí stránky sociální sítě. Jednotlivé kroky instalace si nyní předvedeme.

Na úvodní obrazovce instalace nejprve vyplníme název stránky a hlavní moto stránky. Dále vyplníme sekci Site Administrator. Ostatní adresy necháme ve výchozím nastavení. Pokračujeme na další stránku instalace tlačítkem Continue.

Na stránce Database vyplníme potřebné údaje. Inspirovat se můžete tímto obrázkem:

Poznámka: example.com je uváděn jako vzorový údaj. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

Tlačítkem přejdeme do finální stránky instalace, kde nás systém informuje o nutnosti zkopírování kódu v rámečku do souboru aw_includes/config.php.

Obsah tedy vložíme do schránky a například pomocí aplikace WebFTP vložíte kód do zmíněného souboru. Po této operaci stiskneme tlačítko Continue.

Na další stránce můžeme podle potřeby zvolit zásuvné moduly. Po výběru klikněte na tlačítko Finish. Úspěch instalace je zobrazen hlášením Installation complete. Následně se můžete přihlásit do stránky a spravovat vlastní sociální síť.

Mnoho úspěchů s Oxwall Vám přeje tým ONEbit.cz

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.