OXID eShop

Úvod

Elektronický obchod OXID eShop je velmi populární a osvědčený OpenSource projekt pro správu elektronického obchodování, který nabízí širokou škálu funkcionality. Na české stránce projektu můžete tento produkt nalézt v české lokalizaci s přizpůsobením na české legislativní podmínky. Ihned po instalaci můžete začít obchodovat s vašimi produkty na síti internet. Produkt je šířen jako OpenSource, tedy volný ke stažení umožňující vlastní úpravu podle potřeb provozovatele e-shopu.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3.0 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme přesun - stačí nás kontaktovat

Elektronický obchod OXID můžete stáhnout na stránkách vývojářů. Po rozbalení archivu nakopírujte obsah do zvoleného adresáře na serveru. Doporučujeme využít náš WebFTP na adrese http://webftp.onebit.cz, který se postará o upload i rozbalení stáhnutého balíku přímo na FTP.

Důležité: stahujte vždy nejnovější a stabilní verzi.

Instalaci spustíte vložením konkrétní URL do internetového prohlížeče. Samotná instalace projektu Vás provede konfigurací spojení s databází budoucí stránky elektronického obchodu. Jednotlivé kroky instalace si nyní předvedeme.

Na úvodní obrazovce instalační mechanizmus zkontroluje všechna potřebná nastavení serveru. Pokud jsou všechny volby zelené, můžete pokračovat v instalaci stisknutím tlačítka Pokračovat v instalaci. V záložce Vítejte vyplníme region a zemi působnosti. Pokud ponecháme zaškrtnutou volbu pravidelné ověřování nových verzí, budete informováni o nových verzích projektu. Instalaci pak můžete zahájit stisknutím tlačítka Start instalace.

Na stránce Licenční podmínky pečlivě přečtěte podmínky licence GPL, po odsouhlasení pokračujte tlačítkem Pokračovat. V záložce Database vyplňte potřebné údaje. Inspiraci můžete nalézt např. v tomto obrázku:

Poznámka: example.com je uváděn jako vzorový údaj. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

Dále doporučujeme zvolit kódování UTF-8. Pokračujeme tlačítkem Vytvořit databázi. Na další stránce vyplníme pouze e-mail administrátora a heslo k hlavnímu účtu. Ostatní volby necháme předvyplněné. Pokračujeme tlačítkem Uložit a pokračovat.

Mnoho úspěchů s OXID eShop Vám přeje tým ONEbit.cz

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.