osCommerce

Úvod

Projekt osCommerce je OpenSource řešení jednoduchého elektronického prodeje. Funkce tohoto programu umožňují majitelům obchodů provozovat a spravovat online obchod s minimem úsilí a nákladů. OsCommerce kombinuje OpenSource řešení, aby mohl nabídnout volně dostupný projekt, který spojuje výkonný skriptovací jazyk PHP, stabilní Apache server a rychlý MySQL databázový server.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3.0 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme přesun - stačí nás kontaktovat

Nejdříve je třeba osCommerce stáhnout. Například na oficiálním webu projektu (http://www.oscommerce.com). Postup instalace se mezi verzemi mírně liší, my si však projdeme instalaci originální verze, z důvodu vyšší aktuálnosti. Po rozbalení nakopírujete obsah adresáře catalog do Vašeho adresáře na serveru. Můžete použít i WebFTP, jehož prostřednictvím můžete projekt umístit na server včetně rozbalení.

Instalaci spustíte otevřením URL adresar.example.com ve Vašem internetovém prohlížeči.

Při instalaci je u každé možnosti nastavení malá nápověda, která Vám může pomoci při rozhodování. Důležité volby si ale samozřejmě popíšeme. V prvním a zároveň úvodním kroku instalace překontroluje parametry webserveru, můžete pokračovat kliknutím na tlačítko "Continue". V dalším kroku se instalace zeptá na údaje souvisejících s MySQL databází. Tyto údaje obdržíte e-mailem při založení Vašeho webhostingového účtu. Vodítkem pro správné vyplnění Vám může být tento obrázek:

Poznámka: Údaje jsou vzorové. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

Databázi je samozřejmě nutné nejdříve vytvořit, což učiníte přes administraci. Při zakládání databáze doporučujeme zvolit kódování utf-8.

Pokud jste vše vyplnili správně, zobrazí se potvrzení o úspěšném spojení s databází a importu. Instalátor poté přejde na další krok, kde je třeba zadat údaje webserveru, tedy webovou adresu obchodu a cestu ke kořenovému adresáři. Tyto údaje by měly být již vyplněny, po kontrole tedy můžete pokračovat na další krok. Zde vyplníte název Vašeho obchodu, kontaktní údaje a také login a heslo administrátora. Tyto údaje pečlivě uschovejte.

Nastavení

Po instalaci odstraňte adresář install i s jeho obsahem.

Taktéž je z bezpečnostních důvodů doporučeno zakázat práva pro zápis do souboru se základní konfigurací osCommerce. Proveďte změnu práv pomocí FTP (nebo WebFTP) chmod 400 pro soubory includes/configure.php a administrator/includes/configure.php

Na tyto zmíněné problémy i případné chyby v nastavení Vás program vždy upozorní v horní části stránky.

Mnoho úspěchů s e-shopem osCommerce Vám přeje tým ONEbit.cz.

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.