Jak objednat SSL certifikát

FreeSSL certifikát

FreeSSL certifikáty nabízí základní úroveň zabezpečení provozu Vašich webových stránek a jsou poskytovány zdarma. Objednávku FreeSSL certifikátu pro existující hostingový účet proveďte prosím přímo z administrace ONEadmin skrze autorizovaný požadavek. Abychom mohli certifikát zprovoznit na našich serverech a pravidelně jej prodlužovat, je potřeba splnit jednoduché podmínky nasazení. Do požadavku můžete dále uvést pro jaké FQDN (plný doménový název, např. shop.example.com) si přejete certifikát nasadit. Bez uvedení FQDN certifikát vystavíme pro example.com a www.example.com, další FQDN lze do certifikátu doplnit kdykoliv později.

O certifikáty se staráme po celou dobu jejich platnosti, zároveň zabezpečujeme jejich pravidelné prodlužování aby nedocházelo k nechtěným výpadkům komunikace na šifrovaném https protokolu.

Placené typy SSL certifikátů

Pro komerční webové aplikace jako je např. e-shop s objednávkovým formulářem, platební bránou atp., doporučujeme zvolit placený SSL certifikát od uznávané certifikační autority. V naší nabídce naleznete certifikáty od osvědčené certifikační autority GlobalSign. Certifikát lze objednat přímo ze stránek ONEbit.cz nebo také autorizovaně z prostředí administrace ONEadmin. U těchto typů certifikátů jsou vyžadovány informace o majiteli domény přímo z WHOIS databáze domén:

Pokud nevíte kde uvedené údaje získáte, stačí se na nás obrátit. Sdělíme Vám na jaké údaje je aktuálně vedena Vaše doména a pokud to bude v rozporu s uvažovaným certifikátem, rádi Vám pomůžeme s jejich opravou v registru.

Po vyřízení formalit Vám vystavíme zálohovou fakturu, po jejímž uhrazení následně certifikát objednáme. Tento projde schvalováním a po vyřízení je automaticky nasazen na serveru. Zároveň Vám zašleme účetní doklad.