OpenAtrium

Projekt OpenAtrium je on-line nástroj pro podporu efektivní týmové komunikace. Nástroj je možné využít v malém kolektivu, může jej však využívat ke správě projektů i velká společnost. Hlavní předností projektu je efektivní rozdělení úkolů mezi jednotlivé skupiny, které mohou řešit separátně konkrétní úkoly. Standardně projekt obsahuje několik modulů (blog, wiki stránku, kalendář, úkoly a přehlednou úvodní stránku pro řízení projektů). OpenAtrium je založeno na redakčním systému Drupal. Instalace je tedy velmi obdobná jako u klasické instalace Drupalu.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3.0 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme přesun - stačí nás kontaktovat

Projekt OpenAtrium stáhnete na stránkách vývojářů. Po rozbalení archivu nakopírujte obsah do zvoleného adresáře na serveru. Doporučujeme využít náš WebFTP, který se postará o upload i rozbalení stáhnutého balíku přímo na FTP.

Důležité: Před samotnou instalací vytvořte soubor settings.php prostou kopií ze souboru default.settings.php který se nachází v adresáři sites/default/. Pokud si přejete již po instalaci využívat nice URL je nutné v souboru .htaccess (v hlavním adresáři prezentace) odkomentovat direktivu RewriteBase /

Instalaci spustíte jednoduše zadáním názvu domény nebo subdomény do které jste umístili projekt. Nejprve je nutné vybrat instalační profil "OpenAtrium". Volbu potvrdíme tlačítkem Save and continue. Na další stránce zvolíte jazyk Czech, volbu potvrdíte tlačítkem "Select language". V dalším kroku je nastavení týkající se spojení s databází. Vyplňte tedy políčka podle aktuálního nastavení účtu. Inspirovat se můžete zde:

Poznámka: example.com je uváděn jako vzorový údaj. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

Na další stránce vyplníte informace o hlavním profilu (správci stánek). Na stránce nastavení webu vyplníte přihlašovací údaje. Pokud byla v předešlých krocích odkomentována direktiva RewriteBase / můžete zapnout přepínačem Čistá URL optimalizované URL viz následující obrázek:

Kliknutím na tlačítko Uložit a pokračovat uložíme konfiguraci, následně Vás instalační profil informuje o úspěšné instalaci. Odkazem na Váš nový web přejdeme do administrace projektu.

Mnoho úspěchů s OpenAtrium Vám přeje tým ONEbit.cz

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.