Proč udržovat aktuální PHP?

Nové verze PHP přináší spousty nových užitečných funkcí, optimalizují dosavadní procesy, nahrazují zastaralé funkce a rozšiřují možnosti tohoto skriptovacího nástroje. Našim klientům nabízíme vždy nejnovější (stable) verze PHP, přičemž zůstávají k dispozici po nezbytnou dobu i starší verze. Vzhledem k funkčním změnám mezi hlavními větvemi PHP (5.3, 5.4, ...) pochopitelně změnu verze PHP neprovedeme bez vědomí klienta. V případě zájmu o novější verze se na nás můžete kdykoliv obrátit s žádostí o změnu verze PHP, kterou provedeme samozřejmě bezplatně.

Opravné aktualizace v rámci hlavní větve PHP (např. 5.5.x) provádíme pravidelně.

Přehled vydání jednotlivých verzí PHP můžete taktéž naleznout přímo na stránkách vývojářů.

Vývojáři PHP udržují (vydávají bugfixy atd.) zpravidla dvě poslední hlavní větve. Všechny starší jsou označeny za zastaralé a přestávají se pro ně vydávat aktualizace.

Příklad novinek ve verzi 5.4:

Zpětné nekompatibilní chování:

Více novinek naleznete na této adrese

Největší předností nových verzí pak ale vždy bývá nárůst výkonu. Například mezi verzemi 5.3 a 5.4 byl u některých aplikací zaznamenán v řádech 50%. Tento fakt už je dostatečným důvodem zajímat se o nové verze PHP které Vám v rámci služeb nabízíme. Pokud se Váš účet nachází na serveru se starší verzí PHP, kontaktujte nás, rádi pro Vás zdarma zajistíme přesun na server s novější verzí PHP a to zcela bez výpadku či omezení služeb.

 

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.