Proč udržovat aktuální PHP?

Nové verze PHP přináší spousty nových užitečných funkcí, optimalizují dosavadní procesy, nahrazují zastaralé funkce a rozšiřují možnosti tohoto skriptovacího jazyka. Našim klientům nabízíme vždy nejnovější (stable) verze PHP, přičemž zůstávají k dispozici po nezbytnou dobu i starší verze. Vzhledem k funkčním změnám mezi hlavními větvemi PHP (7.0 ... 7.3, 7.4) pochopitelně změnu verze PHP neprovádíme bez vědomí klienta.

Aktuální verzi PHP můžete nastavit přímo v administraci ONEadmin na stránce: Služby → PHP → PHP Info. Změnu lze vzít do 24 h zpět nebo požádat technickou podporu o nastavení starší verze PHP.

Opravné aktualizace v rámci hlavní větve PHP (např. 7.4.x) provádíme pravidelně. Přehled vydání jednotlivých verzí PHP můžete taktéž naleznout přímo na stránkách vývojářů.

Vývojáři PHP udržují (vydávají bugfixy atd.) zpravidla dvě poslední hlavní větve. Všechny starší verze jsou označeny za zastaralé a přestávají se pro ně vydávat aktualizace. Konkrétní podporu jednotlivých verzích PHP můžete zkontrolovat na této stránce.

Příklad novinek ve verzi 7.2 a výše

a další ...

Největší předností nových verzí pak ale vždy bývá nárůst výkonu. Například mezi verzemi 5.6 a 7.x byl u některých aplikací zaznamenán výrazný nárůst výkonu. Tento fakt už je dostatečným důvodem zajímat se o nové verze PHP které Vám v rámci služeb nabízíme.

 

Související stránky