MS Outlook XP/2002

V menu vyberte Nástroje/Možnosti. Na stránce Nastavení pošty klikněte na tlačítko Účty elektronické pošty.

V následujícím průvodci pokračujte volbou Přidat nový účet elektronické pošty.

Zvolte typ serveru POP3 nebo IMAP.

Zadejte Vaše jméno, e-mailovou adresu, uživatele a heslo a adresy serverů dle následujícího příkladu (informace získáte z přístupových hesel, přihlašovací informace si volíte při vytváření emailové adresy).

POZOR: V návodech je použit vzorový název domény example.com. Při nastavování klienta zadávejte vždy konkrétní název Vaší domény!

Klikněte na tlačítko Další nastavení, na stránce Server pro odchozí poštu zaškrtněte Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření - bez této volby nemůže fungovat odchozí pošta přes naše SMTP.

Potvrďte a dokončete průvodce. Nyní máte nastavenou příchozí a odchozí poštu.

Další nastavení

Pokud chcete komunikovat zabezpečeně přes SSL (tzn. přenášená data budou šifrovaná), proveďte nastavení dle následujícího obrázku. Před spojením se serverem může být zobrazen dotaz na potvrzení SSL certifikátu. Dbejte na správné nastavení portů.

Upozornění: MS Outlook XP obsahuje chybu znemožňující použití SMTP přes SSL. Nejprve instalujte dostupné aktualizace!

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.