MS Outlook 2010

V horním menu programu vyberte Nástroje/Možnosti. Na stránce Nastavení pošty klikněte na tlačítko E-mailové účty.

Na stránce E-mail klikněte na Nový.

U první stránky následujícího průvodce nevyplňujte žádné pole, pouze zaškrtněte políčko ve spodní části Konfigurovat ručně nastavení serveru nebo další typy serveru.

V dalším kroku zvolte volbu E-mail v Internetu.

Vyplňte dle následujícího příkladu, typ účtu může být POP3 nebo IMAP. Uživatelské jméno a heslo které bylo zvoleno při vytváření nového mailboxu je potřeba uvádět plný název mailboxu s názvem domény, viz.:

POZOR: V návodech je použit vzorový název domény example.com. Při nastavování klienta zadávejte vždy konkrétní název Vaší domény!

Klikněte na tlačítko Další nastavení, na stránce Server pro odchozí poštu zaškrtněte Server pro odchozí poštu (SMTP) požaduje ověření - bez této volby nebude fungovat autentizace uživatele. Zprávu nebude možné bez této volby odeslat. Potvrďte tlačítkem OK a dokončete průvodce. Nyní je nastavena příchozí a odchozí pošta.

Další nastavení

Pokud chcete komunikovat zabezpečeně pomocí SSL (tzn. přenášená data budou šifrovaná), proveďte nastavení dle následujícího obrázku. Dbejte na správné nastavení portů.

O úspěšném importu certifikátu budete informováni dialogovým oknem. Tímto posledním krokem je e-mailový účet nakonfigurován a nic nebrání využívat e-mailových služeb na serverech ONEbit.cz

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.