Magento

Úvod

Magento je OpenSource webová aplikace, pomocí které můžete jednoduše a efektivně spravovat Váš eshop. Aplikace je dostupná zdarma ke komerčnímu použití. Široká paleta funkcí, intuitivní administrační rozhraní s možností různých změn vzhledů atp., umožňují majitelům obchodů pohodlně provozovat a spravovat svůj online obchod.

Upozornění: Dle technické dokumentace tvůrců této aplikace není doporučena hodnota paměťového limitu (memory_limit) nižší než 256 MB. Těmto hodnotám odpovídají např. tarify PREMIUM a PREMIUM VIP. Případně Vám můžeme připravit libovolný tarif na míru, který by zahrnoval možnost mít nastaveny takto vysoké hodnoty.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3.0 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme přesun - stačí nás kontaktovat

Magento stáhnete například na oficiálním webu projektu (http://www.magentocommerce.com/). Českou a slovenskou podporu této aplikace naleznete zde: http://www.magento.cz/

Instalace je velmi jednoduchá, postup instalace si však po krocích projdeme v tomto návodu. Po rozbalení nakopírujete obsah adresáře na server. Můžete použít i WebFTP, jehož prostřednictvím můžete projekt umístit na server včetně rozbalení. Instalace se spouští otevřením URL adresar.example.com ve Vašem internetovém prohlížeči.

V prvním kroku je nezbytné souhlasit s licenčním ujednáním. Jestliže tedy souhlasíte, zaškrtněte políčko "I agree to the above terms and conditions." na další krok můžete přejít kliknutím na tlačítko "Continue"

V dalším kroku vyberete lokalizaci (v našem případě to byla čeština), časové pásmo a měnu, kterou budete v eshopu používat. Dalším krokem je nastavení spojení s databází. Tyto údaje obdržíte e-mailem při založení Vašeho webhostingového účtu. Pro správné vyplnění údajů se můžete inspirovat tímto obrázkem:

Poznámka: example.com je uváděn jako vzorový údaj. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

Databázi je samozřejmě nutné nejdříve vytvořit, což učiníte přes administraci. Při zakládání databáze doporučujeme zvolit kódování utf-8.

Na stejné stránce můžete také nastavit URL eshopu (defaultně je přednastavena cesta adresáře, kam jste instalaci Magento umístili). Pokud chcete používat mod_rewrite, je nezbytné tuto možnost aktivovat nejdříve v administraci, poté zatrhněte možnost "Use Web Server (Apache) Rewrites".

V dalším kroku vytvoříte účet správce pro přístup do administrační části eshopu. V posledním kroku Vám instalátor oznámí úspěšné dokončení instalace. Zde je Vám také vygenerován speciální kód, které magento používá k šifrování hesel, kreditních karet atp. Tento kód doporučujeme uchovat na velmi bezpečném místě.

Přístup do administrační části eshopu je pak pod URL:
http://adresar.example.com/index.php/admin - záleží na umístění Magento na Vašem FTP.

Mnoho úspěchů s projektem Magento Vám přeje tým ONEbit.cz.

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.