Jak přesunout služby k ONEbit

Chtěli byste změnit poskytovatele hostingu pro vaše webové stránky a máte strach, že to bude složité? Od toho jsme tu my, abychom vám pomohli tento proces výrazně usnadnit. Změna hostingu tak může být velmi snadná a bez výpadku. Pokud chcete zajistit přesun prezentace námi, stačí nás kontaktovat.

Přesun webové prezentace

Na našich serverech je možné provozovat webové prezentace postavené na html a skriptovacím jazyce PHP. Majitel účtu musí vlastnit zdrojový kód prezentace případně mít možnost tato data získat nebo požádat současného poskytovatele služeb aby tato data poskytl.

Výhodu bezstarostného přesunu prezentace je možné využít i na tarifech, které využívají webhostingové služby na sjednané období zdarma. Stránky lze na zkoušku přesunout a otestovat na serverech ONEbit.

Jednotlivé kroky, které budou následovat:

 1. Objednávka tarifu, pokud probíhá akce je možné objednat služby na konkrétní období zdarma.
 2. Zaslání přístupových údajů ke stávající prezentaci (FTP, SSH, phpMyAdmin ...).
 3. Zkopírování dat a zprovoznění prezentace na našich serverech techniky.
 4. Odzkoušení prezentace ze strany zákazníka.
 5. Dokončení přesunu, změna směrování prezentace.

Popis jednotlivých kroků:

Ad 1) V prvním kroku je vhodné objednat webhostingový tarif, který nejvíce vyhovuje charakteru provozované prezentace, doporučujeme vycházet ze statistik. Pokud si nejste zvoleným tarifem jisti, není nic jednoduššího nežli zaslat současnou statistiku návštěvnosti na naši podporu a my vám doporučíme nejvhodnější tarif.

Ad 2) Abychom mohli přesun zvládnout, budeme od vás potřebovat tyto údaje:

 1. Přístupy k FTP prostoru:
  • FTP Host - adresu nebo IP adresu FTP serveru
  • FTP uživatel - název FTP uživatele
  • FTP heslo - heslo k FTP uživateli
 2. Přístupy k databázi:
  • Adresu na webovou správu databáze - převážně bývá používána aplikace phpMyAdmin nebo Adminer
  • MySQL uživatele - minimálně s právy čtení požadované databáze
  • Heslo - příslušné k mysql uživateli
  • Nepovinné - název databáze

Ad 3) Na základě přístupových údajů naši technici zkopírují data včetně databází. Pak se pokusí upravit spojení mezi prezentací a databází. Následně vám zašleme alternativní přístupy k serveru pro otestování funkčnosti prezentace na serverech ONEbit.

Ad 4) Přes alternativní názvy serveru (úpravu souboru hosts) odzkoušíte prezentaci a to hlavně veřejně nedostupnou administraci apod. V tomto kroku je vhodné prezentaci důkladně odzkoušet. Jelikož se produkční stránky načítají stále od stávajícího poskytovatele, nemusí se tester bát ztráty dat, změny konfigurace apod.

Ad 5) Na základě předešlých kroků je možné přesun účtu dokončit. Je vhodné si s námi upřesnit čas a datum dokončení přesunu, který bude zahrnovat aktualizaci souborů na FTP, aktualizace databáze, v neposlední řadě popis kroků změny DNS záznamů. Tuto změnu mohou technici provést i v pozdních večerních hodinách, aby byla nedostupnost služeb co nejkratší a postihla minimum návštěvníků Vašich stránek.

Po dokončení posledního kroku jsou stránky provozovány z našich serverů.

Přesun e-mailových služeb k ONEbit

Přesun e-mailových služeb může pro Vás být stejně snadný jako přesun prezentací. Celý přesun se sestává z několika jednoduchých kroků:

 1. Zprávy lze přesunout na existující e-mailové služby s konkrétními mailboxy na našich serverech (připravit mailboxy je možné dle nápovědy správy e-mailových účtů). Je žádoucí, aby kvóta mailboxů byla zvolena minimálně o velikosti kterou zabírají zprávy u stávajícího poskytovatele služeb.
 2. Zašlete nám přístupové údaje k IMAP serveru (adresu IMAP serveru), názvy mailboxů které si přejete zkopírovat a hesla k těmto mailboxům jak u stávajícího poskytovatele tak k mailboxům na serverech ONEbit. Po dokončení kopírování mohou být hesla změněna.
 3. Naši technici zprávy zkopírují.
 4. Skrze alternativní názvy nebo skrze aplikaci WebMail zkontrolujete zprávy.
 5. Provedeme změnu směrování e-mailových služeb.
 6. Po 3 dnech po přesunu služeb je možné zkopírovat zprávy, které byly ještě doručeny na původního poskytovatele.

Pokud si nevíte rady jak e-mailové zprávy sami převést, vyzkoušejte služeb naší technické podpory.