Expirace generické domény

Jestliže není doména včas prodloužena, dojde k její expiraci a poté následují jednotlivé fáze ochranné lhůty.

Renewal Period/Grace Period

V den expirace je doména obvykle deaktivována a vstupuje do cca 40 denního období, ve kterém je možné ji klasickým způsobem prodloužit.

Redemption Period

Toto následující období obvykle trvá cca 30 dní. V tuto dobu je již doména vymazána z databáze registrátora, nicméně je stále rezervována pro současného vlastníka.

Poznámka: Období, po které je možné doménu ještě prodloužit, není v každém případě shodné a liší se především mezi registrátory. Prodloužení domény v redemption period může být výrazně složitější a zdlouhavější, než před tímto obdobím.

Pending Delete

Po redemption period vstoupí doména do období, během jehož může být kdykoli smazána. Toto období trvá maximálně 5 dní. Poté je doménové jméno opět volné k registraci.

Upozornění: Prodloužení po expiraci může být zdlouhavé a problematické. Prodloužení domény tedy nenechávejte na poslední chvíli!

 

Pomohl Vám tento článek?

Pomůžeme Vám i s převodem domény a přenosem webových stránek k nám. Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.