Gallery

Samotný projekt Gallery nabízí uživatelům velmi intuitivní způsob zveřejnit vlastní fotogalerii, portfólio grafických prací či podobné. Tento projekt umožňuje provozovat jednoduché ale i velmi náročné fotogalerie. Komunita kolem projektu taktéž nabízí široké spektrum vzhledů šablon a dalších rozšíření vylepšující funkcionalitu celé fotogalerie. Taktéž je dostupná aplikace pro telefony iPhone pro ovládání Vaší galerie.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3.0 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme přesun - stačí nás kontaktovat

Projekt Gallery můžete stáhnout např. na stránkách vývojářů. Po rozbalení archivu nakopírujte obsah do zvoleného adresáře na serveru. Doporučujeme využít náš WebFTP na adrese http://webftp.onebit.cz, který se postará o upload i rozbalení stáhnutého balíku přímo na FTP. Instalaci spustíte jednoduše zadáním názvu domény nebo subdomény, kde jsou umístěny soubory projektu. Následně Vás úvodní stránka vyzve ke konfiguraci spojení s databází. Postupujete tedy podle instrukcí a uveďte název existující databáze, dále MySQL uživatele s přístupem k uvedené databázi a heslo. Inspirovat se můžete také tímto obrázkem:

Poznámka: example.com je uváděn jako vzorový údaj. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

V instalaci pokračujeme kliknutím na tlačítko Continue. Následně se zobrazí stránka se zprávou Success, úspěšně jste nainstalovali Vaši novou fotogalerii. Dále doporučujeme opsat přihlašovací údaje hlavního uživatele, poté stačí kliknout na odkaz Start using Gallery. Tímto je instalace fotogalerie ukončena.

Mnoho úspěchů s Gallery Vám přeje tým ONEbit.cz

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.