Externí správa mailboxu

Veškeré nastavení mailboxů ovládáte v administraci pod hlavním účtem. Díky externí správě se může každý uživatel přihlásit pod svou e-mailovou adresou v prostředí mailadmin a spravovat svůj e-mailový účet. Pokud vypnete externí správu účtu, uživateli nebude umožněn vstup na stránku mailadmin. Nastavení externí správy se nachází v části Pokročilá nastavení na stránce s úpravami příslušného mailboxu.

Externí správa je ve výchozím stavu zapnuta.

Přihlášení uživatele

Vstup do administrace mailadmin se nachází na stránce https://www.oneadmin.cz/mailadmin/

Uživatel se přihlásí zadáním své e-mailové adresy ve tvaru novak@example.com a heslem k tomuto mailboxu. Po přihlášení vstoupí přímo na stránku s nastavením svého mailboxu. Díky tomu si může každý uživatel obsluhovat SMS notifikace, automatickou odpověď, apod.

Uživateli v externí správě není umožněna změna velikosti (kvóty) mailboxu (neplatí pro účet postmaster, viz. níže).

Postmaster

Účet postmaster slouží pro přístup ke správě všech poštovních účtů v doméně. Pokud si vytvoříte mailbox ve tvaru postmaster@example.com, bude tomuto uživateli v externí správě umožněna kompletní správa všech mailboxů a aliasů včetně jejich vytváření a odstraňování. Postmaster nemá přístup ke globálnímu nastavení domény (anitispam, greylisting, globální notifikace obsazenosti, atd.)

 

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.