Volba poštovních služeb domény

E-mailové služby domény lze provozovat jedním z následujících způsobů. Níže ke každé možnosti naleznete podrobný popis včetně postupu pro nastavení.

  1. Poštovní služby domény zajišťují mailservery ONEbit.cz
  2. Poštovní služby domény zajišťují mailservery ONEbit.cz, doména funguje jako doménový alias (co je doménový alias?)
  3. Poštovní služby zajišťuje mailserver třetí strany (typicky vlastní mailserver, gmail, apod.)
  4. Nechci používat žádné e-mailové služby

Důležité - některé úkony mohou být nevratné. Před změnou se důkladně ujistěte v rozbalovacím seznamu vpravo nahoře, že se nacházíte v administraci domény, jejíž nastavení chcete měnit.

K provedení některých operací je nezbytné mít v administraci aktivní stupeň uživatelského oprávnění "Expert". Pokud si nejste vhodným nastavením jisti, neváhejte se obrátit na technickou podporu ONEbit.cz, rádi Vám pomůžeme.

1. mailservery ONEbit.cz

Pro správu poštovních účtů naleznete vše potřebné na stránce Služby → E-mail → Správa e-mailových účtů.

Pokud ještě poštovní služby nemáte vytvořené, dostanete na výběr dvě možnosti - "Vytvořit e-mailové služby" a "Vytvořit doménový alias". Klikněte na tlačítko Vytvořit e-mailové služby. Během mžiku je poštovní server připraven přijímat pro doménu poštu a nabídne standardní stránku pro správu mailboxů a aliasů. Její podrobný popis naleznete na stránce Správa e-mailových účtů.

2. mailservery ONEbit.cz, doménový alias

Doménový alias předává veškeré zprávy ke zpracování na hlavní doménu. Typicky tedy doménové aliasy využijete právě u alias domén. Podrobné informace o fungování doménových aliasů naleznete na této stránce.

Tento postup platí pouze pro alias domény (tzn. navázané účty v tarifu WEB-ALIAS-FREE). Hlavní doménu nelze zřídit jako doménový alias.

3. mailserver třetí strany

Tuto možnost využijete typicky v případech, kdy máte vlastní poštovní server nebo chcete používat mailserver jiného poskytovatele (gmail, hotmail, apod.)

4. žádné e-mailové služby

Pokud nechcete u domény momentálně používat poštovní služby, doporučujeme provést následující kroky.

Odstraněné poštovní služby můžete kdykoliv později opět snadno vytvořit. Na stejné stránce stačí kliknout na tlačítko Vytvořit e-mailové služby, dále na stránce Služby → DNS → Šablony nastavení DNS záznamů v části Obnovit výchozí kliknout na Obnovit a potvrdit obnovení e-mailových služeb.