Obecné nastavení e-mailových služeb na serverech ONEbit

Pro oba protokoly (IMAP/POP3) je server příchozí pošty:

mail.onebit.cz

Server odchozí pošty použijte následující:

smtp.onebit.cz

Server odchozí pošty vyžaduje autentizaci uživatele (jméno + heslo). Ve všech případech je tedy nutné tuto autentizaci uživatele pro odchozí poštu nastavit. Pokud autentizaci poštovní klient nepodporuje je potřeba zvolit takový, který tuto možnost podporuje. Inspirovat se můžete například na této stránce. Pokud ponecháte ostatní nastavení ve výchozím stavu, je většina e-mailových klientů tímto krokem nastavena.

E-mailové služby umožňují taktéž komunikovat pomocí šifrování SSL. Pro tuto komunikaci je nutné nastavit klienta, aby očekával pro příchozí i odchozí komunikaci na rozdílných portech. Seznam portů pro standardní komunikaci i šifrovanou naleznete na této stránce.

Postup vytvoření nového mailboxu naleznete zde.

Většina moderních e-mailových klientů umožňuje se serverem komunikovat pomocí dvou protokolů - IMAP a POP3. Vysvětlení rozdílu mezi těmito protokoly naleznete zde.

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.