Nastavení e-mailového účtu

Účet - název mailboxu.

Popis - obsahuje libovolný popis pro potřeby správce, zadaný text nebude nikde jinde viditelný.

Kvóta - definuje kapacitu tohoto mailboxu.

Upozornit při zaplnění - uživatel bude upozorněn e-mailovou zprávou při překročení zvolené procentuální hranice obsazenosti. Upozornění lze také zcela vypnout. V administraci (na stránce Služby → Pokročilá nastavení → Notifikace obsazenosti prostoru) si můžete nastavit také globální upozorňování obsazenosti všech mailboxů na jeden e-mail správce.

Heslo - pomocí ikonky nastavíte nové heslo mailboxu.

Přeposílání pošty

Cíl přeposílání může obsahovat jednu nebo více e-mailových adres. Všechny příchozí e-maily budou přeposlány na zadané adresy.

Pokud současně zaškrtnete volbu Uchovávat kopii zpráv, bude také doručena kopie do tohoto upravovaného mailboxu.

Přeposílané zprávy nejsou testovány antispamem a antivirem, o tyto úkony se vždy stará až cílový mailbox. Uložené kopie zpráv již samozřejmě testy podstupují běžným způsobem. Greylisting se aplikuje již při pokusu o předání zprávy mailserveru, ověření greylistu tedy podstoupí i pošta, které bude následně přeposílána dále.

Pozor - pokud chcete souběžně s přeposíláním používat také notifikace na mobil nebo automatickou odpověď, musíte mít povolené uchovávání kopie zpráv v této schránce. V opačném případě (kdy nedochází k doručování zpráv do mailboxu) by notifikace nebo automatická odpověď nemohly fungovat.

Automatická odpověď

Pokud aktivujete tuto možnost, na každou příchozí zprávu mailserver automaticky zašle odesílateli automatickou odpověď. Automatická odpověď se nezasílá na zprávy vyhodnocené jako nevyžádané (SPAM).

Zpráva bude obsahovat uvedený předmět a text a bude pocházet z Vaší e-mailové adresy. Příchozí zpráva bude dále zpracována běžným způsobem, automatická odpověď nemá vliv na její doručení.

Automatická odpověď je po celou dobu nepřítomnosti zaslána každému odesílateli jen jednou. Mailserver si uchovává informaci, komu tuto automatickou odpověď již zaslal a na stejnou adresu ji již znovu nezasílá ani v případě, kdy z ní přijde další e-mail. Seznam těchto adres si drží do doby, než automatickou odpověď změníte nebo deaktivujete.

Pokročilá nastavení

V této části můžete provádět nastavení, které je dostupné pouze pod stupněm uživatelského oprávnění Expert. Sekce umožňuje: