Elektronická faktura

Elektronické faktury vystavené naší společností ONEsolution s.r.o. ve formátu PDF splňují požadavky stanovené v Zákoně č. 235/2004 Sb. o dani z přidané hodnoty §26 odst. 4. Neporušitelnost obsahu je zaručena elektronickou značkou založenou na kvalifikovaném systémovém certifikátu vydaném akreditovaným poskytovatelem certifikačních služeb. Elektronická značka se nachází uvnitř PDF dokumentu a jednoznačně zaručuje, že fakturu vystavila společnost ONEsolution s.r.o., a že obsah dokumentu nebyl pozměněn.

Jak podpis/značku ověřím?

Stažený PDF soubor s fakturou otevřete programem Adobe Reader.

V horní části okna uvidíte informaci o digitálním podpisu - Podepsáno a všechny podpisy jsou platné

Co dělat, pokud se zobrazuje jiná informace?

Pokud se objeví zpráva Nejméně jeden podpis má problémy, projděte následující kroky:

Nastavení Adobe Reader

Ve výchozím nastavení Adobe Reader nedůvěřuje kořenovým certifikátům, které jsou integrovány v úložišti Vašeho systému Windows. Aby Adobe Reader dokázal ověřit platný elektronický podpis nebo značku, proveďte následující kroky:

  1. V menu vyberte Úpravy / Předvolby
  2. Přejděte na stránku Zabezpečení, klikněte na tlačítko Další předvolby a vyberte kartu Integrace s Windows
  3. Zaškrtněte volbu Ověřování podpisu (viz. obrázek níže)
  4. Ukončete Adobe Reader a otevřete PDF fakturu znovu

Aktualizace operačního systému

Kořenové certifikáty CA se dle jejich expirace pravidelně obměňují. Do operačního systému se dodávají spolu s pravidelnými aktualizacemi systému. Pokud jste počítač delší dobu neaktualizovali, systém nemusí znát aktuálně platný certifikát CA. Aktualizujte Váš operační systém.

 

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.