Drupal 7.x

Úvod

Drupal je redakční systém, jehož přednostmi jsou dle autorů především modularita a kvalita. Výhodou je i samotná skutečnost, že se jedná o OpenSource. Drupal využívá programovacího jazyka PHP a databázového systému MySQL.

Instalace

Pouze pro PHP 5.3 nebo vyšší, v případě starší verze PHP doporučujeme změnu na novější.
Pro účty s aktivní verzí PHP 5.6 nebo vyšší, doporučujeme z důvodu omezezné podpory změnu na PHP 5.5

V obou případech nás stačí kontaktovat

1. Stažení

Projekt Drupal stáhnete na webu tvůrců: http://drupal.org/project/drupal. Po rozbalení nakopírujete obsah do Vašeho adresáře na serveru. Doporučujeme využít náš WebFTP na adrese http://webftp.onebit.cz, který se postará o upload i rozbalení stáhnutého balíku přímo na FTP.

Důležité: stahujte vždy nejnovější verzi.

2. Instalace

Důležité: Pro spuštění instalace je nutné provést některé úpravy v souboru .htaccess.

  • Odstraňte komentář u tohoto řádku:

RewriteBase /

Instalaci spustíte otevřením URL adresáře, do kterého jste Drupal umístili, ve Vašem internetovém prohlížeči. Samotná instalace je poměrně jednoduchou a rychlou záležitostí, jednotlivé kroky si však popíšeme. Prvním krokem bude výběr lokalizace, čeština však zatím k dispozici není (pozn. podpora součástí aktuálního sestavení Drupal 8.2). Poté následuje vyplnění údajů souvisejících s MySQL databází. Tyto údaje obdržíte e-mailem při založení Vašeho webhostingového účtu.

Viz. obrázek níže:

Poznámka: example.com je uváděn jako vzorový údaj. Uvádějte vždy údaje, které jste obdrželi při založení webhostingového účtu ONEbit.cz!

Ve stejném okně je nutné otevřít možnost pokročilých voleb, kde do pole Databáze host uvedete 127.0.0.1. Pokud databázi používáte nejen pro Drupal, je vhodné nastavit i prefix.

Databázi je samozřejmě nezbytné nejdříve vytvořit, což učiníte přes administraci Vašeho účtu. Při zakládání databáze doporučujeme zvolit kódování utf-8. Pokud se instalátor s databází bez problému spojí, dojde v následujícím kroku k instalaci Drupalu.

V dalším kroku vytvoříte administrátorský účet zadáním loginu, e-mailové adresy a hesla.

Viz. obrázek níže:

Jestliže Vám instalátor oznámí, že není možné zapnout čistá url, ujistěte se, že máte aktivovány soubory .htaccess v administraci, a že v příslušném souboru od Vašeho dodavatele software máte uvedenu direktivu RewriteBase /, informace naleznete i v nápovědě.

Mnoho úspěchů s redakčním systémem Drupal Vám přeje tým ONEbit.cz.

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.