Bezpečné domény - DNSSEC

Co je to DNSSEC?

DNSSEC je rozšíření systému DNS, které uživateli umožňují ověřit pravost záznamů získaných z DNS. Tím lze například útočníkovi zabránit získání osobních informací podvrhnutím falešné IP Vašich stránek.

Detailnější popis systému DNSSEC se dočtete v článku Technický popis DNSSEC.

Jak mohu začít používat DNSSEC?

Pokud je Vaše doména vedena pod registrátorem ONEbit (REG-ONESOLUTION) a využíváte náš NSSET, dojde u Vaší domény automaticky k aktivaci DNSSEC. Pro ověření si prosím přečtěte článek Jak mohu používat zabezpečení DNSSEC, případně nás kontaktujte.

Používání DNSSEC ze strany uživatele

Abyste skutečně využívali možnosti rozšíření DNSSEC, musí Váš počítač používat tzv. validující DNS resolvery. Kontaktujte Vašeho poskytovatele internetového připojení, aby Vám sdělil, zda DNSSEC podporuje. V opačném případě si můžete v počítači nastavit otevřené validující DNS resolvery CZ.NIC - více naleznete na stránce http://labs.nic.cz/odvr/

Nástroje k ověřování pravosti

DNSSEC Validátor - doplněk pro prohlížeč Firefox

Doplněk prohlížeče Firefox v adresním řádku zobrazí ikonu , která uživatele ujišťuje, že komunikuje se správným serverem.

Návod na instalaci a použití naleznete na adrese http://www.dnssec-validator.cz/

Další DNSSEC nástroje

DNSSEC Analyzer - webový nástroj pro ověření podpisu domény http://dnssec-debugger.verisignlabs.com/

Do pole "Domain Name" zadejte jméno domény. Po odeslání formuláře dojde k analýze a zobrazení výsledků.

 

Související stránky

Další podstránky v tomto článku

Pomohl Vám tento článek?

Pomůžeme Vám i s převodem domény a přenosem webových stránek k nám. Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.