Nastavení nového hesla pro spojení s databází

Pokud heslo, které je nastaveno pro konkrétního MySQL uživatele, nesouhlasí s heslem nastaveným v konfiguračních souborech, tak se při pokusu o připojení na Váš web může zobrazit některé z podobných chybových hlášení:

    

Tato chyba se typicky zobrazuje v situaci, kdy k nám byla přesouvána webová prezentace, která má ve svých konfiguračních souborech stále nastaveno heslo od původního poskytovatele. To je pak rozdílné od toho, které je nastaveno u nás.

Dále se také objevuje, pokud jste v administraci ONEadmin nastavovali nové heslo k MySQL uživateli bez provedení změny ve zmíněných konfiguračních souborech.

Heslo v konfiguračních souborech na FTP tedy stačí změnit na to, které odpovídá současnému heslu pro MySQL uživatele a spojení s databází by již mělo v pořádku probíhat.

WordPress

Konfigurační soubor WordPressu se na FTP nachází přímo v adresáři s webem. Jeho název je wp-config.php. V něm stačí najít řádek s nadpisem /** MySQL database password */

Pod ním je následující řádek:

define( 'DB_PASSWORD', 'vašeStaréHeslo' );

Původní heslo v úvozovkách přepište na nové a soubor uložte.

Drupal

V redakčním systému Drupal heslo na FTP naleznete v adresáři sites/default/, který se nachází v adresáři s Vaším webem. Zde upravte soubor settings.php. Na jeho konci naleznete následující pole:

$databases['default']['default'] = array (...)

V něm se nachází tento řádek:

'password' => 'vašeStaréHeslo',

Obsah hodnoty v úvozovkách tedy přepište na nové heslo, které jste nastavili v administraci ONEadmin.

Joomla

U redakčního systému Joomla stačí upravit konfigurační soubor configuration.php, který se nachází přímo v adresáři s instalací webu.

Na následujícím řádku vložte nové heslo do prostoru mezi uvozovkami po smazaní předchozího hesla:

public $password = 'vašeStaréHeslo';

PrestaShop

U PrestaShopu je třeba na FTP přejít do adresáře s webem a následně do adresáře /config. Zde naleznete soubor settings.inc.php

V něm stačí upravit následující řádek a přepsat staré heslo v úvozovkách za to nové:

define('_DB_PASSWD_', 'vašeStaréHeslo');

U systému PrestaShop se také napříč vývojem a různými verzemi měnilo umístění konfiguračního souboru. U starších verzí PrestaShopu se může konfigurační soubor jmenovat jinak, např. parameters.php, apod.