On-line změna držitele .CZ domény

On-line žádost změny držitele .CZ domény umožňuje prostřednictvím e-mailu a SMS rychlou a bezpečnou cestu ke změně současného držitele domény na držitele budoucího.

1. Vytvoření žádosti

Nejprve nás prosím kontaktujte s požadavkem na vytvoření žádosti změny držitele .CZ domény. Předtím se však ujistěte, že máte přístup na e-mailovou adresu a telefonní kontakt současného držitele domény. Pokud si nejste jistí jaké máte u domény kontaktní údaje nebo byste je potřebovali změnit, napište nám a my to pro vás obratem zajistíme.

Dále ve vašem požadavku uveďte, kdo bude budoucím držitelem domény. Budeme potřebovat následující údaje:

S těmito údaji vytvoříme v registru nový kontakt budoucího držitele a zašleme vám žádost pro potvrzení změny.

2. Autorizace

V e-mailu od nás obdržíte odkaz, po jehož rozkliknutí se dostanete přímo k vyplnění on-line žádosti.

Samotná autorizace údajů v žádosti spočívá ve třech intuitivních krocích.

Po kliknutí na "Zaslat e-mail s PIN kódem" a "Zaslat SMS s PIN kódem" vám zašleme kódy pro autorizaci. Na stránce je uvedeno o jakou e-mailovou adresu a telefonní číslo se jedná (údaje jsou z bezpečnostních důvodů vždy zobrazeny neúplně). Původní i budoucí držitel provádí autorizaci e-mailem a původní držitel navíc i přes SMS (je-li u kontaktu uvedeno telefonní číslo).

PIN kódy by vám měly dorazit ihned (u e-mailu nezapomeňte případně zkontrolovat i SPAM složku). Vepište je do příslušných kolonek a klikněte na odeslat (šipka vpravo), čímž daný kontakt autorizujete.

Jakmile budou autorizovány všechny kontakty u obou držitelů, může budoucí držitel změnu dokončit potvrzením souhlasu s podmínkami a kliknutím na "Změnit držitele domény".

Alternativní postup

Při každé změně vytváříme i písemnou žádost. Autorizace této žádosti probíhá tak, že se na ni původní i budoucí držitel podepíší a nechají podpisy úředně ověřit. Jde o alternativní postup i v případě, kdy se nelze dostat k nějakému z kontaktů současného nebo budoucího držitele domény. Tuto žádost nám následně zašlete poštou a my změnu držitele domény dokončíme.

Nadstandardní zabezpečení domény

Chcete si být jisti, že vaše .CZ doména nezmění majitele bez vašeho vědomí? Přímo na stránkách registru CZ.NIC je možné uzamknout doménu proti provádění jakýchkoli změn a její odemknutí je možné jen za základě úředně ověřeného podpisu nebo kvalifikovaného certifikátu. Pokud byste si toto zabezpečení přáli u domény aktivovat, napište nám a rádi vás nastavením provedeme.

 

Pomohl Vám tento článek?

Pomůžeme Vám i s převodem domény a přenosem webových stránek k nám. Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.