Cyberduck

Cyberduck je velice kvalitní a bezpečný FTP klient podporující plně šifrovanou komunikaci FTP pro systém macOS. Jeho uživatelský komfort nabízí jednoduchou práci jak méně zručným uživatelům, tak zkušeným profesionálům.

Vytvoření nového FTP spojení

Zobrazte záložky ikonkou a klikněte na ikonku pro přidání nové položky. Vyplňte dle následujícího příkladu. Doporučujeme zvolit zabezpečený protokol FTP-SSL (FTP přes TLS/SSL), využít však lze i klasický FTP.

Pro navázání spojení 2x klikněte na tuto novou záložku. Následně může být zobrazen dotaz certifikátu (v případě SSL/TLS). Následuje dotaz na heslo. Pokud heslo nechcete zadávat při každém FTP spojení, zaškrtněte Přidat do svazku klíčů - bude uchováno v bezpečné úschovně hesel systému macOS.

Po úspěšném přihlášení bude zobrazen prostor Vašeho FTP.

Kopírování

Přenášení souborů probíhá běžným způsobem pomocí tažení myší, jak jste zvyklí v aplikaci Finder, respektive celém macOS.

Nastavení práv

Klikněte pravým tlačítkem na soubor nebo adresář a zvolte Informace. V následujícím okně můžete nastavit oprávnění pro zvolený objekt (popř. i rekurzivně pro celý adresář).

Další možností je posláním přímého příkazu chmod na FTP server: v menu zvolte Otevřít / Odeslat příkaz, zadejte příkaz dle následujícího příkladu

chmod 777 nazev_adresare

 

Pomohl Vám tento článek?

To jsme rádi. Věděli jste, že Vám můžeme pomoci i s přesunem webových stránek na lepší webhosting? Vyzkoušejte ONEbit® hosting na 60 dnů zdarma a přesvědčte se sami, že máme tu nejlepší podporu široko daleko. Za zkoušku nic nedáte. Doslova.