Instalátor aplikací

V zákaznické administraci ONEbit hostingu si můžete jednoduše nainstalovat nejoblíbenější OpenSource aplikace (WordPress, Joomla, Drupal, ...) na jedno kliknutí. Jedná se o instalaci plně funkčního webu v základní podobě, nachystaného pro další rozšiřování a naplnění obsahem.

Většina OpenSource aplikací vyžaduje aktuální verze PHP. Tato služba tedy nemusí být k dispozici, pokud máte u účtu nastavenu nižší verzi PHP. V takovém případě nás kontaktujte a rádi Vám PHP změníme na aktuální.

Postup instalace

Instalace je velmi jednoduchá. Před jejím zahájením je však potřeba nachystat místo, kam prezentaci a její databázi umístíte.

Nový adresář na hlavní úrovni diskového prostoru / zároveň vytváří subdoménu. Například adresář /obchod vytvoří na doméně example.com subdoménu obchod.example.com. Prezentace uložená v tomto podadresáři se bude načítat z uvedené subdomény.

1) Volba aplikace

V prvním kroku si zvolíte aplikaci, kterou si přejete nainstalovat. Najedete na ni kurzorem a kliknete na Instalovat.

2) Volba adresáře a spojení s databází

V tomto kroku si zvolíte adresář, databázi a zadáte heslo primárního MySQL účtu pro spojení s databází. Heslo k MySQL najdete v e-mailu s přístupovými údaji nebo, pokud jste si heslo změnili, tak zadejte aktuální. Doporučujeme pro každý web vytvořit samostatnou databázi s velikostí alespoň 25 MB. Na konci vyplníte e-mailovou adresu, kam vám budou zaslány přístupové údaje k vašemu novému webu a kliknete na Instalovat.

3) Dokončení instalace

Po kliknutí se instalace spustí. Rychlost instalace se u různých aplikací liší. Může být dokončena za pár vteřin, nebo i za několik minut. Jakmile instalace doběhne, na e-mailovou adresu Vám dorazí přístupové údaje do administrace vašeho nového webu. Nyní se můžete přihlásit a plnit jej obsahem.

4) Nastavení češtiny

Abychom zajistili vždy tu nejaktuálnější verzi OpenSource aplikace, instalujeme je v anglickém jazyce. V této sekci nápovědy si můžete přečíst o tom, jak u jednotlivých aplikací nastavíte češtinu.

Instalací a naplněním stránky obsahem nic nekončí. Důležitá je pravidelná aktualizace a pečlivý výběr doplňků. Více o aktualizacích a bezpečnosti si můžete přečíst v naší nápovědě.

Log a mazání nepotřebné aplikace

 

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.