Antivirové a antispamové testy e-mailů

S problematikou nevyžádané pošty nebo-li SPAMu se denně setká téměř každý z nás. Zajisté se jedná o velice nepříjemnou záležitost, která si žádá nasazení antispam aplikace pro rozpoznání a následné označení zpráv nevyžádané pošty.

Všechny příchozí e-maily servery ONEbit.cz bez výhrady podrobují důkladné antivirové a antispamové kontrole. Následující schéma znázorňuje postup zpracování příchozí zprávy mailservery ONEbit.cz.

  1. Pokud antivirový software detekuje známou virovou nákazu, okamžitě přesouvá zprávu do bezpečné karantény mimo uživatelský prostor.
  2. Následují antispamové testy. V případě pozitivního výsledku dochází k úpravě předmětu zprávy tak, že na začátek přidá text ∗∗∗∗ SPAM ∗∗∗∗. Zpráva je přesunuta do mailboxu spam@example.com, případně (pokud mailbox neexistuje) do IMAP složky Spam příslušného mailboxu. Současně v tomto případě není zasílána notifikace na mobilní telefon (máte-li nastaveno).

Citlivost antispamového filtru

Oficiální statistiky uvádí průměrný podíl SPAMu v e-mailové komunikaci kolem 95%. To znamená, obdrží-li jeden poštovní server 50.000 zpráv za den, pouze 2.500 zpráv jsou regulérními e-maily a zbylých 47.500 zpráv je poštou nevyžádanou - SPAM. Budeme-li předpokládat 99% úspěšnost antispamového filtru, bezpečně odhalí 47.025 SPAMů každý den a propustí "pouze" 475. Žádný antispam nezaručí 100% úspěšnost a občasné propuštění SPAMu v takové mase e-mailů není výjimečné.

Citlivost detekce SPAMu lze v administraci zvýšit snížením hranice required score. Současně však také roste i riziko označení legitimní zprávy jako SPAM.

Doporučení

Nakládejte se svojí e-mailovou adresou od počátku svědomitě. Nezveřejňuje ji na stránkách (namísto toho použijte např. kontaktní formuláře) a vyvarujte se nejrůznějším řetězovým e-mailům, jejichž primární účel je sběr e-mailových adres. Pro registrace do méně důvěryhodných webů nebo eshopů používejte jinou e-mailovou adresu. Jedině striktním dodržováním základních pravidel se nedostane do databází spammerů a nemusíte být nevyžádanou poštou vůbec obtěžováni.

 

Další podstránky v tomto článku

Kopírování, publikování nebo šíření obsahu není dovolené bez předchozího písemného souhlasu společnosti ONEsolution s.r.o.