AntiMalware

Díky unikátní AntiMalware ochraně pomůžeme snížit následky škodlivého kódu ve vaší webové prezentaci na minimum. Tento nástroj v pravidelných intervalech prochází soubory na serverech s cílem odhalit známé zranitelnosti a malware.

V této části administrace služeb ONEbit hostingu můžete vidět poslední průběžný stav kontroly souborů na přítomnost škodlivého kódu skrytého mezi soubory vaší prezentace.

V případě, že je nalezen problém, může výsledek vypadat takto:

Kliknutím na odkaz se otevře stránka s podrobnostmi o výsledku kontroly včetně historie. Zobrazeny jsou konkrétní soubory, které mohou obsahovat nebezpečný kód s detailním popisem předpokládaného malware.

AntiMalware hledá nejen nebezpečný kód, ale dokáže upozornit i na nepřímé nebezpečí a zranitelnosti např. v podobě zastaralé verze některých OpenSource a pluginů.

V případe pozitivního nálezu co nejdříve překontrolujte prezentaci, zabezpečte ji, případně aktualizujte na nejaktuálnější verzi OpenSource. Pokud si nejste čímkoli jisti, vždy se můžete obrátit na naši technickou podporu.

Upozornění: Ani pomocí nástroje AntiMalware není možné odhalit každý škodlivý kód. Proto důrazně doporučujeme dbát na bezpečnostní opatření při tvorbě webových stránek a v případě OpenSource provádět pravidelné aktualizace redakčního systému i jeho pluginů a šablon. Jak na to se dočtete v naší nápovědě.