Jak přidám další doménu k webhostingovému účtu (multihostingu)?

V případě, že si budete přát ke stávajícímu webhostingovému tarifu přiřadit další doménu, stačí nás s Vašim požadavkem kontaktovat autorizovaně z prostředí administrace daného účtu. Další doménu Vám k účtu rádi přiřadíme včetně registrace domény (např. na shodné fakturační údaje), případně včetně převodu domény pod naši správu. Stačí nám sdělit název domény, kterou si k účtu budete přát přiřadit.

Tarify již mohou možnost nasměrování další domény obsahovat v ceně, případně je možné daný tarif o tuto možnost navýšit. Přehled a ceník tarifů naleznete zde.

Domény následně sdílejí společný prostor. Domény jsou standardně nasměrovány formou aliasu (na navázané doméně se zobrazuje shodná prezentace jako na doméně mateřské), případně je možné nasměrování nastavit např. do konkrétního adresáře pro odlišnou prezentaci. E-mailové služby jsou řešeny pro každou doménu zvlášť.

Nasměrování sdíleného účtu je možné nastavit přímo v administraci po přepnutí na navázaný účet v sekci Služby » Pokročilá nastavení » Nasměrování sdíleného účtu, viz.: Nasměrování sdíleného účtu

Navázaná doména je označována jako tarif WEB-ALIAS-FREE (také WAF). Jedná se o účet, který je přiřazen v rámci tarifu zdarma k mateřskému účtu. Navázaná doména tedy nemá svoji administraci služeb, ale je přiřazena k webhostingovému účtu. Na navázanou doménu se přepnete v administraci mateřské domény pod logem ONEadmin (roletka vpravo nahoře).

Následně pro navázanou doménu můžete upravovat nastavení účtu, tedy můžete např. upravovat DNS záznamy, zakládat e-mail. schránky, měnit směrování navázané domény, apod. Jak zprovoznit služby na navázané doméně se dozvíte zde